Chroniczny stres oraz ambicja i kompleksy

Witam ! Mam problem, otóż polega on na chronicznym stresie. Przyzwyczailem sie do niego, dopiero to zrozumiałem. Chodzi o to, ze jestem zbyt ambitny i zbyt szybko chce osiagnac rzeczy, a do tego jestem zakompleksiony i mam problemy typu : Jesli bede ladny to szkoda mi ludzi nieladnych itp Jesli ktos mnie kocha a go zawiode to jestem slaby itp. Mam problem z podejmowaniem decyzji bo tyle jest informacji teraz i opinii Mimo ze jakos zyje to nadal mam stres i az czuje ciagly ucisk w brzuchu lekki

Z tego co Pan pisze wynika, że przeżywa Pan wiele konfliktów na różnych polach. Warto przyjrzeć się temu, spróbować zrozumieć powody takiego Pana reagowania, poszukać sposobów radzenia sobie z tym, co dla Pana niekorzystne. Dlatego zachęcam do podjęcia psychoterapii, podczas której będzie mógł Pan zrozumieć lepiej siebie i poradzić sobie z trudnościami.

Polecam udać się na terapię ze specjalistą poznawczo-behawioralnym. Z tego, co rozumiem Pana stres i problemy z niego wynikające mają swoje źródło w specyficznym sposobie myślenia na temat siebie i innych. Terapia poznawczo-behawioralna zajmuje się właśnie stylami myślenia, pracą nad ich uświadomieniem sobie oraz zmianą w taki sposób, by odczuwać spokój i zrównoważenie. Proszę zatem poszukać specjalisty tej orientacji w Pana okolicy gdyż współpraca z nim pozwoli Panu na pozbycie się problemu. Powodzenia!