Chroniczne zmęczenie i problemy z zapamiętywaniem

Jestem 18 letnim mężczyzną. Coś się ze mą dzieje i nie wiem do końca co. Od miesiąca jestem bardzo zmęczony, paradoksalnie najbardziej rano. Mam ogromne problemy ze skupieniem i zapamiętywaniem. Straciłem zapał do nauki mimo iż jestem/byłem bardzo ambitny i mierze wysoko. Moi bliscy mówią, że nie jestem tym samym uśmiechniętym człowiekiem. Najchętniej oglądałbym cały dzień filmy i spał. Moje libido jest bardzo niskie. Nie mam na nic siły czy ochoty. Morfologia w normie. Co sie dzieje?

Witam,
wymienione przez Pana objawy mogą wskazywać na trudności w sferze emocjonalnej. Proponuję zgłosić się na konsultacje do psychologa bądź psychiatry. Przyjrzenie się sobie pod okiem specjalisty pozwoli Panu zrozumieć przyczyny swoich emocji, myśli i działań.

pozdrawiam,
Sylwia Adamczewska

Dzień dobry, czy w Pana życiu wydarzyło się coś co wpłynęło na pojawienie się objawów, które Pan opisuje? Czy jest Pan w trakcie jakiejś zmiany? Nowa szkoła, praca, środowisko? Przyczyny mogą być bardzo różne. Radzę Panu udać się na konsultację psychologiczną aby zbadać na ile poważne są objawy o których Pan pisze, czy nie jest to początek depresji a jeżeli okaże się że tak to być może warto będzie rozpocząć terapię. Może to być jednak równie dobrze chwilowe obniżenie efektywności spowodowane jakimś wydarzeniem czy zmianą w Pana życiu . Pozdrawiam