Problem z zapamiętywaniem

Witam , mam problem z zapamiętywaniem prostych rzeczy , ale nie codziennych tylko związanych z nauką, właściwie jest prosty temat a ja potrafię uczyć się go cały dzień starając się skupić , wyłączam telefon komputer i wtedy działam i potrafię cały dzień siedzieć nad tematem i nic nie zapamiętać. Jestem wzrokowcem lub już nie i staram się zapamiętywać przez skojarzenia i kiedyś potrafiłam się nauczyć długiego tematu wciągu 30 min a teraz cięzko mi idzie te zapamiętywanie co mam robić ?

Odpowiadając sobie na te pytania dotrze Pani do źródła problemu, a tym samym znajdzie drogę do poradzenia sobie.

Witam, problemy, które Pani opisała mogą mieć swoje źródło zarówno w sferze poznawczej, jak i emocjonalnej. Sugerowałbym zgłoszenie się do psychologa celem przeprowadzenia badań funkcji poznawczych (np. intelektu i jego różnych składników) jak i Pani funkcjonowania emocjonalnego. Dopiero mając rzetelną diagnozę będzie można planować, co dalej. Pozdrawiam