Chyba mam nerwicę. Czy mogę jakoś sama z tego wyjść, bo to już się robi męczące?

Zacznę od tego, że moje samopoczucie się pogarsza. Nie mam czasami już na nic siły, cały czas jestem zmęczona i boli mnie głowa.

Najgorsze jest to, że zaczyna mi być wszystko obojętne, a w tym roku zdaję maturę – wiem, że takie podejście na pewno spowoduje iż jej nie zdam, ale czasami nie mam siły skupić się na tych wszystkich lekcjach. Cały czas zastanawiam się czy np. nerwica nie mogłaby się narodzić przez moje dzieciństwo - nie było łatwe, mama biła mnie za oceny poniżej 4, które raczej zdarzały się rzadko, ale jednak były, lub za to, że zapomniałam czegoś zrobić, miałam siniaki po ciele, a teraz mimo tego, że mnie nie bije, to cały czas krzyczy, że jestem zła, że nic nie umiem, że nic w życiu nie osiągnę, że nic nie robię (a staram się jak mogę). Czasami brakuje mi chociaż tych słów, że mnie lubi.

Czuję się dziwnie. Nigdy nie byłam u lekarza nie leczyłam się na nerwicę. Większość objawów nerwicy się zgadza. Czy mogę jakoś sama z tego wyjść, bo to już się robi męczące?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Jesteś ofiarą przemocy domowej i trudno będzie Ci poradzić sobie ze wszystkim samej. Napisałaś, że Twój stan się pogarsza, co oznacza, że nie dajesz sobie rady sama.

Jeśli podejrzewasz nerwicę, skonsultuj się z lekarzem psychiatrą. Tylko psychiatra może u Ciebie zdiagnozować taką chorobę oraz zalecić odpowiednie leczenie.

Pomyśl także o psychoterapii dla ofiar przemocy. Jest wiele ośrodków proponujących ten rodzaj terapii bezpłatnie. Jest to dobra forma pracy nad trudnościami i emocjami związanymi z działaniem, w tym wypadku matki, na Ciebie.

Niedługo zdajesz maturę, więc ten stres dodatkowo wpływa na pogaszanie się Twojego samopoczucia. Postaraj się znaleźć pomoc w swojej okolicy i podjąć się leczenia. Masz szansę poradzić sobie z problemami dzięki specjalistycznej pomocy.

Pozdrawiam