Ciągłe przybieranie na wadze przy zespole Cushinga

Mam zdiagnozowany zespół Cushinga z zależnym ACTH, nie jest on jednak leczony ponieważ lekarze od wykrycia choroby nie sa w stanie znaleźć jej źródła-nadnercza,przysadka i tarczyca są w porządku. Chciałabym zapytać co robić? jak schudnąć, jak poczuć się lepiej? choroba wykańcza mnie psychicznie ale i fizycznie-wciąż tyje.

Lek. Tomasz Budlewski

Należy koniecznie kontynuować diagnostykę. Czasami dzieje się tak że jakiś guz wydziela ACTH (niekoniecznie zlokalizowany w nadnerczach,przysadce etc.), dlatego sprawa jest poważna. Jedyne co mogę doradzić to zasięgnąć opinii innego specjalisty. Zalecam również wizytę u psychologa/psychiatry pomoże jeśli chodzi o złe samopoczucie, jak również stałą kontrolę ciśnienia, glikemii, cholesterolu aby w porę przeciwdziałać powikłaniom tej choroby.