Ciąża i poniżanie przez chłopaka

witam . mam 18 lat moj chlopak 21 i mam powazny problem jestem zchłopakiem 7 miesiecy zaszlam z nim w ciaze jestem w 8 tyg nie uklada sie miedzy nami poniza mnie wyzywa bije grozi mi zejak odejde to mi potnie twarz niewiem co mam zrobic boje sie isc na policje bo grozi mi ze mnie zabije niewiem co mam zrobic :( prosze o pomoc

Witam
Z pani opisu wynika że związała się Pani prawdopodobnie z kimś kto nie tylko manipuluje ale też używa przemocy. Niestety to co jest teraz to może być tylko wstęp do czegoś znacznie gorszego. Może warto odejść? wyprowadzić się? wrócić do rodziców? zamieszkać w domu samotnej matki?
pozdrawiam
anna suligowska

Mężczyzna bijący kobietę w ciąży prawdopodobnie jest socjopatą, czyli ostatnią osobą z którą należy rozważać związek partnerski/małżeński. Proszę zadbać o ochronę kogoś, kto będzie potrafił Panią obronić (najlepiej jakiś dobry, silny mężczyzna), opowiedzieć tej osobie o tym co się dzieje i nie spotykać się z ojcem dziecka bez tej osoby. Przede wszystkim powinna Pani zadbać o swoje poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli ma Pani nadal ślady po pobiciu powinna Pani dokonać obdukcji lekarskiej. W żadnym wypadku nie powinna Pani pozwalać się bić, ponieważ zagraża to nie tylko Pani dobru, ale także dobru dziecka. To co robi Pani partner jest przestępstwem: pobicia, grożenie trwałym uszkodzeniem ciała (pocięciem twarzy) to tzw groźby karalne.
Jeżeli nie ma pani kogoś kto może Pani pomóc i utrzymać tego mężczyzny w ryzach przyzwoitości powinna Pani się zgłosić na policję.

Witam,
Z tego, co piszesz wynika, że Twój chłopak traktuje Cie bardzo przedmiotowo. Mówiąc inaczej, stosuje wobec Ciebie przemoc psychiczną. Zadaj sobie pytanie: jak długo jesteś w stanie to znieść. Jesteście razem dopiero 7 miesięcy, to krótko ale wystarczająco długo, żeby poznać nienajlepsze cechy drugiej osoby. Dobrze byłoby, gdybyś podjęła decyzję, co zrobisz ze swoim życiem ale też z życiem małej istotki rozwijającej się w Tobie. Ją tez trzeba chronić. Mozesz skorzystać z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który mieści się w Katowicach, napewno adres i telefon znajdziesz w necie.
Życzę Ci wytrałości i odwagi.
Pozdrawiam

Witam.. proszę głosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej prze ul. Włókienniczej. PROSZE NIE ZWLEKAC! Szybkość działania jest w Pani sytuacji bardzo ważna! Im szybciej nawiąże Pani kontakt ze specjalistami, tym większa szansa na pomyślne zakończenie Pani problemów. Pani chłopak jest chory - z treści Pani listu wynika to niewątpliwie. Typowe dla jego dolegliwości jest zaprzeczanie chorobie - utrzymywanie, że wszyscy są chorzy poza nim, że nie wymaga specjalistycznej pomocy czy leczenia.Proszę temu nie ulegać! Jest wiele miejsc w których Pani chłopak może otrzymać kompetetną pomoc, bez oskarżania go i obwiniania! Trzeba jednak, żeby udał się do poradni i o taką pomoc poprosił - czego on sam zapewne nie chce. Jak go do tego zachęcić dowie się Pani w czasie spotkań z terapeutami w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.Pozdrawiam.

Witam. Prosze Pani powinna Pani to zgłosić, przynajmniej najbliższym i również Policji. Mówi tak bo chce Panią zastraszyć, pozbawić obrony. Musi Pani pokazać ze się nie boi i przeciwstawic się mu w sposób o którym wyzej napisałam. A takiego ojca dla swojego dziecka nie warto mieć.
Magdalena Brabec

Trzeba natychmiast zgłosić sprawę do prokuratury i na policję. Może sie Pani prawnie zabezpieczyć otrzymując zakaz zbliżania się chłopaka do Pani . Niech Pani znajdzie bezpieczny dom i na zawsze odetnie się od swojego oprawcy. Warto zatelefonować na Niebieską Linię, otrzyma Pani pomoc psychologiczną i prawną. Trzeba to zrobić w obronie swojego i dziecka życia. Życzę skuteczności, stanowczości i wytrwałości

Brak działanie nie zmieni Pani sytuacji. Szantaż, to zachowanie, które najczęściej nie kończy się po uzyskaniu jednorazowego efektu, ale- -ponieważ raz okazało się skuteczne- jest stosowane jako narzędzie wywierania wpływu cały czas. Pytanie, czy chce Pani tak żyć? W związku ważne jest zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, szacunku do siebie nawzajem. Czy widzi Pani szanse na wypracowanie tego w relacji z chłopakiem?
Poszukiwanie pomocy, wsparcia, ludzi, którzy mogliby Panią otoczyć opieką, wzmocnić, po to, by mogła Pani stawiać granice i bronić siebie byłoby pierwszym krokiem.