Cięcie Craile'a węzłów chłonnych szyjnych

Dzień dobry. Dwa lata temu miałem nowotwór C04. Po usunieciu ( cięcie Craile'a) węzłów chłonnych szyjnych (dwa były zajęte) a następnie radioterapii mam duże problemy z miesniem m-o-s. Jest strasznie napięty i sprawia ból ( za wyjątkiem gdy leże). Przez te dwa lata korzystałem z bardzo wielu sesji rehabilitacyjnych a poprawa jest minimalna, czy jest możliwość operacyjnego przywrócenia funkcjonalności tego mięśnia ? Jeśli tak to do jakiego lekarza należy się zwrócić ? pozdrawiam

Bez oceny bezpośredniej nikt nie jest w stanie określić możliwości poprawy. Czasami powikłaniem po radioterapii może być zwłóknienie mięśnia i jeżeli jest on zniszczony i nie działa, nie przywróci się jego funkcji. Jeżeli przecięcie włókien nie spowoduje utraty stabilności głowy, można go rozważyć. Ocena mogłaby być przeprowadzona przez chirurga plastyka.