Cierpnięcie nóg po operacji żylaków

Jestem 2 tygodnie po operacji żylaków / żyła odstrzałkowa/ nogi prawej, oraz podwiązaniu pod kolanem tejże żyły w nodze lewej. Cały czas po powrocie do domu odczuwałam cierpnięcie stóp, ale łączyłam to z zalecanym bandażowaniem nóg do dziesiątej doby po operacji. Po zdjęciu szwów założyłam podkolanówki o 2 stopniu ucisku i cierpniecie stóp utrzymuje się nadal, ale mniejsze i tylko zewnętrznych ich części. Nawet po nocy, jak mam gołe nogi. Martwi mnie to i chce zapytać czy to normalny objaw i z czasem ustąpi? Dostałam leki wspomagające krążenie i systematycznie je zażywam. Drugie pytanie dotyczy również dolegliwości pooperacyjnych. W nodze lewej / tej z podwiązaną żyłą / odczuwam ból wewnątrz, tylko jak chodzę. W stanie spoczynku nic nie boli. Ból nasila się przy chodzeniu na całkiem płaskim obcasie. Mała koturna nawet ten ból minimalizuje. Nie wiem właściwie jak "go" określić? Mam wrażenie bolesnego ściągania przy chodzeniu i w związku z tym utykam chodząc na prostej nodze. Proszę wybaczyć strasznie się rozpisałam, ale martwią mnie te objawy!

KOBIETA ponad rok temu

Jestem 2 tygodnie po operacji żylaków / żyła odstrzałkowa/ nogi prawej, oraz podwiązaniu pod kolanem tejże żyły w nodze lewej. Cały czas po powrocie do domu odczuwałam cierpnięcie stóp, ale łączyłam to z zalecanym bandażowaniem nóg do dziesiątej doby po operacji. Po zdjęciu szwów założyłam podkolanówki o 2 stopniu ucisku i cierpniecie stóp utrzymuje się nadal, ale mniejsze i tylko zewnętrznych ich części. Nawet po nocy, jak mam gołe nogi.
Martwi mnie to i chce zapytać czy to normalny objaw i z czasem ustąpi? Dostałam leki wspomagające krążenie i systematycznie je zażywam. Drugie pytanie dotyczy również dolegliwości pooperacyjnych. W nodze lewej / tej z podwiązaną żyłą / odczuwam ból wewnątrz, tylko jak chodzę. W stanie spoczynku nic nie boli. Ból nasila się przy chodzeniu na całkiem płaskim obcasie. Mała koturna nawet ten ból minimalizuje. Nie wiem właściwie jak "go" określić? Mam wrażenie bolesnego ściągania przy chodzeniu i w związku z tym utykam chodząc na prostej nodze.
Proszę wybaczyć strasznie się rozpisałam, ale martwią mnie te objawy!

Witam,

Najważniejszą rolę dla powstrzymywania rozwoju choroby oraz dla dobrego efektu operacji ma leczenie uciskowe. Wszelkie inne metody mają mniejsze znaczenie, co jednak nie znaczy, że nie są pomocne, zwłaszcza na pewnych etapach leczenia. Kompresoterapia ma korzystne działanie na wszystkich etapach u osób bez przeciwwskazań.

Jeśli występujące dolegliwości nie zmniejszają się, wskazana jest wizyta u chirurga naczyniowego, który wykonywał zabieg lub chociaż u lekarza rodzinnego, który oceni okolice poddane zabiegom i wypowie się co do dalszego postępowania.
Pozdrawiam