W jaki sposób pomóc sobie przy depresji i myślach samobójczych?

Wydaję mi się że mam ciężką depresję od dłuższego czuję swoją beznadziejność,nie mam zbyt wysokiej samooceny i nie akceptuje swojego wyglądu.Staram się nie wychodzić z domu bo boję się że coś skusi mnie żeby wskoczyć pod nad nadjeżdżający samochód.Nad używam alkoholu ponieważ zagłusza moje problemy.Zdaję sobie sprawę że moje życie nie potrwa zbyt długo.Jestem sam i nikomu na mnie nie zależy.Jestem pozostawiony samemu sobie. Wiem że nie odważę się na wizytę u psychiatry,czy jest dla mnie ratunek?

Wizyta u psychologa i podjęcie z nim współpracy będzie w Pana przypadku najlepszym rozwiązaniem. Polecam psychoterapię, ponieważ może przynieść długotrwałe rezultaty - farmakologia może być przy tym potrzebna, aby wyrównać poziom emocji i napędu, ale może nie być konieczna. Zatem proszę znaleźć specjalistę psychologa/psychoterapeutę w Pana okolicy i podjąć z nim współpracę, gdyż samodzielna praca nad sobą może nie być wystarczająca. Powodzenia.

Mgr Anna Ingarden

Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do specjalisty psychiatry albo psychologa - terapeuty. Proszę jednak pamiętać, iż przed podjęciem skutecznej psychoterapii należy zakończyć nadużywanie alkoholu (ewentualnie równolegle podjąć leczenie w tym kierunku).

Witam,
stan w którym się Pan znajduje powoduje duże cierpienie, można to jednak zmienić.
Nie ma co się "odważyć" lub nie na wizytę u psychiatry. Ma Pan jedno życie, dużo możliwości i fajnych chwil przed sobą.
Czarnowidztwo i złe samopoczucie można skutecznie zmienić pod warunkiem, że DA sobie Pan pomóc i uda się do lekarza psychiatry ORAZ psychologa.
Alkohol daje tylko chwilowe poczucie ulgi, chwilowo maskuje złe samopoczucie jednak w dłuższej perspektywie powoduje nie tylko uzależnienie ale również nasila negatywne objawy. Odstawiamy alkohol całkowicie.
Proszę zawalczyć o siebie i się nie poddawać!!!

trzymam kciuki za szybki powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

ps. czekam na informacje na swojej skrzynce jak było na wizycie u lekarza :)