Ciężkie oddechy u niemowlaka

Witam. Mam synka, który ma 3 miesiące no i problem polega na tym, że ciężko mu się oddycha przez nosek tak jakby miał zapchany. Czyszczenie gruszką nic nie daje, pani doktor też nie widzi w tym nic niepokojącego . Jednak mnie to martwi, ponieważ synek męczy się przy oddychaniu. Może jest źle odśluzowany już sama nie wiem co mam myśleć i jak pomóc mojemu synkowi żeby lepiej mu się oddychało.Proszę o poradę co powinnam zrobić żeby synek mógł swobodnie oddychać przez nosek Z góry dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli zmiany pozycji ciała dziecka nie przynoszą poprawy, a pediatra nie widzi oznak infekcji, to warto byłoby skonsultować dziecko z laryngologiem, można również wykluczyć mukowiscydozę, jako przyczynę utrudnionego oddychania.