Co dalej zrobić z tym bólem zęba?

Po zaplombowaniu 2zebow, pojawił się ból przy nagryzaniu. Dentysta poprawił wysokość ale ból był nadal,nałożył opatrunek i zmienił jedno z wypełnień. Później niestety ból wciąż występował przy jedzeniu twardych produktów, dentysta stwierdził że problem jest ze szkliwem bo był moment że nie mogłam dotknąć zęba. Nałożył środek z fluorem by zmniejszyć nadwrażliwość. Ale dalej problem nawraca jak i problem z dziasłem które jest podrażnione i ból jest aż przy żuchwie. Miejscowo pomaga sachol na krótki czas, stosuje pastę biorepair na odbudowę szkliwa od półtorej miesiąca. Jak nie gryzę jest ok, a gdy tylko zacznę jesc twarde jest problem z bólem zęba albo z dziąsłem. Nie wiem co juz z tym robić. Widzę że dziąsło jest pomiędzy zębami podrażnione. Rtg nic nie wykazało.

Jeżeli wypełnienie jest bardzo głębokie i blisko nerwu może dojść do obumarcia zęba i konieczności leczenie endoodntycznego. Trzeba jeszcze wykonać tomografię komputerową oby ocenić w 3D bo na zwykłym zdjęciu jest za mało informacji.