Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść, aby pozbyć się nadwagi?

Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 80 kg. Chciała bym schudnąć gdzieś tak ponad 20 kg. Podpowiedzcie co mam jeść a czego nie.
13 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Witaj, musisz wiedzieć, że w wieku dojrzewania nadmierne odchudzanie nie jest wskazane. Radzę wybrać się do dietetyka. Z mojej strony mam za mało informacji, aby powiedzieć jakie błędy żywieniowe popełniasz i pomóc Ci w utracie aż 20 kg – to zbyt dużo, aby jednorazowa porada była skuteczna i pomogła Ci bezpiecznie stracić tak wiele kilogramów.
Jednak podam Ci kilka wskazówek dotyczących zdrowych zasad odchudzania. Przede wszystkim jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Zajrzyj też do działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i postaraj się wdrożyć jak najwięcej informacji, które tam przeczytasz. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy