Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak bezpiecznie i zdrowo schudnąć?

Mam 15 lat. Ważę prawie 68kg przy wzroście 174cm. Trenuję siatkówkę 3 razy w tygodniu (na wakacjach jest przerwa). Nie wiem jak schudnąć zdrowo i bezpiecznie. Oprócz tego nie mam motywacji. Proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Witam, Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, jednak pamiętaj, że jesteś w okresie dojrzewania i sytuacja może się bardzo szybko zmienić. Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Myślę, że nie musisz stosować diety odchudzającej, jako takiej, ale skup się raczej na uregulowaniu pór posiłków i unikaniu podjadania między nimi. Jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Nie musisz zmieniać całego jadłospisu, postaraj się, aby porcje były takiej wielkości, żebyś nie chodziła głodna, ani przejedzona. Dodatkowo zapoznaj się z artykułami z działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy