Jak bezpiecznie i zdrowo schudnąć?

Mam 15 lat. Ważę prawie 68kg przy wzroście 174cm. Trenuję siatkówkę 3 razy w tygodniu (na wakacjach jest przerwa). Nie wiem jak schudnąć zdrowo i bezpiecznie. Oprócz tego nie mam motywacji. Proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Witam, Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, jednak pamiętaj, że jesteś w okresie dojrzewania i sytuacja może się bardzo szybko zmienić. Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Myślę, że nie musisz stosować diety odchudzającej, jako takiej, ale skup się raczej na uregulowaniu pór posiłków i unikaniu podjadania między nimi. Jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Nie musisz zmieniać całego jadłospisu, postaraj się, aby porcje były takiej wielkości, żebyś nie chodziła głodna, ani przejedzona. Dodatkowo zapoznaj się z artykułami z działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.