Dieta dla nastolatki z prawidłowym wskaźnikiem BMI

Jaką dietę mam stosować by schudnąć? Mam 15 lat i ważę 60 kg (chyba zbyt dużo) jednak wskaźnik BMI dla nastolatków mam w normie. Chciałabym się dowiedzieć jaką dietę stosować gdyż mieszkam, z rodzicami a oni są do tego sceptycznie nastawieni. Mam też problem z jedzeniem posiłków w odpowiednich godz i z podjadaniem :( Nie wiem co mogę jeść w szkole a kiedy przyniosę sałatkę wszyscy się śieją co to ja jem itd.
15 LAT ponad rok temu

Witam, nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę stwierdzić czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, czy też masz nadwagę. Prawidłowym wskaźnikiem dla osób poniżej 18 roku życia są siatki centylowe, a nie Body Mass Index (BMI). Myślę, że nie musisz stosować diety odchudzającej, ale skup się raczej na uregulowaniu pór posiłków i unikaniu podjadania między nimi. Jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Nie musisz zmieniać całego jadłospisu, postaraj się, aby porcje były takiej wielkości, żebyś nie chodziła głodna, ani przejedzona. Sałatki możesz jeść w domu na kolację (ale zawsze z dodatkiem oleju/jogurtu, pestek/nasion/awokado/mięsa/nabiału/jaj/ryb). Pozdrawiam.