Witam. Aby ustalić jadłospis indywidualnie dopasowany do Pani potrzeb, niezbędny jest szczegółowy wywiad dietetyczny. Zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.
Witam,
jeżeli Pani trenuje 8 x w tygodniu to wydatek energetyczny jest ogromny, może sięgać nawet 4-6 i więcej tysięcy kcal/dzień. Oczywiście jest to uzależnione od długości przepłyniętego dystansu, intensywności treningu i wielu innych czynników.
Brak siły może być efektem źle zbilansowanej diety, pływacy ze względu na charakter wysiłku , w większości przypadków muszą mieć dietę wysokowęglowodanową. Jeśli chodzi o schudnięcie to myślę, że bardziej chodzi Pani o rekompozycję ciała ,a nie utratę kilogramów . Dieta dla sportowców wyczynowych musi być bardzo starannie dobrana pod kątem celu treningowego zawodnika, okresu przygotowawczego i wielu innych parametrów.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/
Pozdrawiam
Robert Wszelaki
Witam serdecznie,
Bardzo częstym błędem jest to że maksymalnie ograniczamy kaloryczność diety podczas odchudzania a mniej nie zawsze znaczy lepiej.
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. \
Jeżeli chodzi o posiłek przed treningiem to najlepiej spożyć go około 2h przed. Powinien zawierać białko oraz węglowodany złożone. Przykłady:
• kurczak z ryżem brązowym i sałatką
• chuda ryba z kaszą i sałatką
• płatki owsiane z chudym mlekiem
• kanapki z pieczywem pełnoziarnistym, twarogiem i pomidorem
Węglowodany są głównym źródłem energii, która jest niezbędna do wykonywania ćwiczeń fizycznych, prowadzenia regularnego treningu. Poza tym, węglowodany zapobiegają procesom katabolizmu, a więc rozpadowi białek mięśniowych.
Zaraz po treningu uzupełni Pani straty glikogenu spożywając węglowodany proste np owoc oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych. Nigdy nie ćwiczy Pani na czczo!. Po około 1h sięgamy po pełnowartościowy posiłek np. kasza z grillowana piersią z kurczaka
Jeżeli trening jest dość późno to na kolację wystarczy zjeść np. chudy twaróg z warzywami.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co jeść przed i po ćwiczeniach fizycznych? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Czy pływanie i dodatni bilans kaloryczny zwiększy masę mięśniową? – odpowiada Mgr Anna Zielińska
- Ćwiczenia a problemy ze spadkiem wagi – odpowiada mgr Joanna Arciszewska
- Osłabienie podczas stosowania diety 1000 kalorii – odpowiada Mgr Robert Wszelaki
- Dieta i ćwiczenia dla 26-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Czy przy karmieniu mogę stosować dietę tylko warzywno-owocową? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Przybieranie na wadze i mała ilość przyjmowanych kilokalorii – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Ile powinna jeść osoba o wadze 69 kg? – odpowiada Mgr Paulina Zdanowicz
- O której godzinie jeść kolację? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zatrzymanie utraty wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)