Co jeść podczas brania retinoidów?

Witam. Jestem pacjentką przyjmującą preparat, zawierający lek z grupy retinoidów. Chciałabym wiedzieć, co jeść podczas łykania dawki, aby tabletka rozpuściła się. Pewnie Państwo wiedzą, ale zaznaczę, że skład leku to m.in. pochodna witaminy A, rozpuszczlanej w tłuszczach. Dziękuję. Magda

ponad rok temu

Witam!

Lek należy przyjmować podczas posiłku, gdyż zwiększa to 2-krotnie jego dostępność biologiczną w porównaniu z przyjmowaniem na czczo. Skład posiłku nie jest szczególnie istotny, ważne, by nie był całkowicie pozbawiony tłuszczu.

Pozdrawiam