Jaka dieta podczas leczenia retinoidami?

Leczę się retinoidami i chciałabym się dowiedzieć, jakie mięsa mogę spożywać, a jakie należy wykluczyć ? Czy nabiał jest dla mnie wskazany ?

Witam. Podczas terapii retinoidami (pochodne witaminy A), należy unikać spożywania dużych ilości witaminy A, aby nie doszło do hiperwitaminozy (czyli nagromadzenia zbyt dużej ilości witaminy). A więc najlepiej wykluczyć: tran (olej z wątroby ryb morskich), podroby i wyroby mięsne (wątróbka, nerki, wątrobianka, kaszanka, pasztety), żółtka jaj, mleko pełnotłuste oraz tłuste przetwory mleczne (masło, śmietana, tłuste sery). Oprócz tego należy uważać na warzywa i owoce bogate w beta-karoten: marchew, dynia, brokuły, pomidory, sałata, szpinak, kapusta, natka pietruszki, brzoskwinie, mango, morele. Może Pani spożywać chude mięso np. piersi z kurczaka lub indyka, cielęcina, schab wieprzowy, chuda polędwica wołowa, chude ryby. Z nabiału: chudy twaróg, kefir, jogurt, maślanka, ale oczywiście w umiarkowanych ilościach.
Pozdrawiam