Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem braku umiaru w jedzeniu i jak z tym skończyć?

Witam. Mam 20 lat, od pewnego czasu nie mam na nic siły, wciąż się objadam! I nie potrafię się kontrolować z jedzeniem-non stop bym coś jadła! Cały czas czuje się pełna i zaczelam mieć bóle w lewym boku pod żebrami. Przytyłam w rok aż 13 kg (odkąd jestem w związku nie zwracałam uwagi na wygląd), nie potrafię się zmotywować do ćwiczeń nawet.. nie wiem czy to jest na tle psychicznym (jedzenie ze stresu-teraz miałam maturę itd.) Dodam też ze od małego dziecka miałam otyłość.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Immunosupresja po przeszczepieniu wysp trzustkowych

Witam,

objadaniem można się pocieszać, można rozładowywać napięcie (lęk), poprawiać sobie nastrój - to są niektóre z przyczyn, które wywołują kompulsyjne objadanie się. Ducha i ciało można leczyć dietą - polecam książkę dr Dąbrowskiej:Ciało i ducha ratować żywieniem i jej dietę warzywno - owocową. oraz zalecałabym równolegle psychoterapię w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, zaburzenia łaknienia mogą mieć wiele przyczyn, warto skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, dietetyka oraz z pomocy psychologicznej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub może Pani korzystać z pomocy w prywatnym gabinecie i zastanowić się jak odzyskać motywację, chęć do działania, jak o siebie zadbać aby poczuć się lepiej. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy