Co jest powodem słabego snu u osoby z nadwagą?

Mam 21 lat waze 150 kg mam juz tego serdecznie dosc chce zmienic swoje zycie. Aktualnie poprzez problemy osobiste nie moge spac ani jesc cwicze po 3/4 godziny dziennie. Aktualnie moj dzien wyglada tak ze wstaje okolo godziny 5/6 o 8 wybieram sie na silownie i biegam, jezdze na rowerze okolo 3/4 godzin. Wracam do domu i jem moj jedyny posilek czyli obiad nie robilbym tego gdybym nie czul sie jakbym mial zaraz zejsc, ilosc stresu oraz smutku w moim zyciu nie pozwala mi normalnie funkcjonowac. Sypiam kilka razy dziennie po godzinie gdyz koszmary ktore mi towarzysza nie daja mi pospac wiecej. Co mi grozi ? Czy schudne ? Czy predzej sobie cos zrobie?

Witam Pana,
trzeba ustabilizować nastrój (ilość smutku) i sposób radzenia sobie ze stresem, w tym celu wskazane jest wsparcie terapeutyczne, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny. Zalecany jest zdrowy styl życia, sen jest naturalną relaksacją (8 godzin snu), organizm nie ma możliwości regeneracji, ważna ilość posiłków dziennie (przynajmniej 5 małych porcji), w momencie kiedy nie dostarcza się pożywienia organizm spowalnia metabolizm, np. magazynuje tłuszcz. ćwiczenia są istotne, jednak to wszystko musi być zrównoważone. Ważnym elementem jest wysoka motywacja - chęć do zmiany. Przyczyną problemów z utrzymaniem właściwej masy ciała, może być podłoże psychogenne. Pozdrawiam serdecznie
Polecam literaturę do poczytania:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/262042/przezwyciezanie-problemow-z-waga-przewodnik-samopomocy-w-oparciu-o-techniki-poznawczo-behawioralne
http://www.empik.com/jelita-historia-wewnetrzna-enders-giulia,p1104057349,ksiazka-p?gclid=EAIaIQobChMIic_AlJvT2QIVQzwbCh1v2gA7EAAYAiAAEgLTe_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od pogratulowania Panu, że podjął Pan wyzwanie zmiany swojego dotychczasowego życia, którego jakość przestała Panu odpowiadać.

I słusznie!
Zasługuje Pan na jakość życia, której Pan oczekuje, co wymaga
i będzie wymagało od Pana czasu, cierpliwości i zaangażowania.

Zachęcałabym Pana do skorzystania z potrzebnego Panu wsparcia psychologicznego/dietetycznego (w Poradni Leczenia Zaburzeń
Odżywiania
oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Wspieram Pana mentalnie i życzę tylko pomyślności!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą przeżywane emocje,
stres, nerwice, lęki, depresja i wiele innych.
Napisał Pan: „ilość stresu oraz smutku w moim życiu nie pozwala mi
normalnie funkcjonować”.
Właśnie ten stres i smutek są zapewne przyczyną Pana problemów ze snem.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jeżeli chodzi o leczenie bezsenności, to nie można jej wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi, bowiem leki nasenne nie leczą bezsenności,
a jedynie pomagają zasnąć. Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej
4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko
tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania coraz większych
dawek leku aby zasnąć. Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej wytwarzać
melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia, należy poznać
dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się z bezsennością oraz jej przyczynami
i konsekwencjami a także pozostałymi problemami natury psychologicznej.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl