Co jest powodem zaczerwienia twarzy u osoby przechodzącej zabieg laserem Cutera?

Witam Od listopada przechodzę zabiegi laserem Cutera na rumień na twarz i w miniony poniedziałek miałem wykonywany 4 zabieg z serii, tak co 4 tygodnie. Po tym zabiegu czyli w ten piatek miałem wykonany zabieg na twarz osoczem , do nocy twarz wyglądała ok jednak na drugi dzień po przebudzeniu jest cała zaczerwieniona,wręcz bordowa i tak jakby rozgrzana, trochę swędząca i pojawiają się jakieś takie minimalne grudki. Przyznam się, że nie wygląda to za dobrze a wręcz tragicznie. Dzwoniłem popołudniu i wysyłałem foto twarzy do gabinetu gdzie robiłem zabieg i powiedziano mi że to jest normalne i przejdzie. Jednak martwi mnie stan mojej twarzy i do tego jeszcze spuchnięty podbródek, nigdzie nie mogę się doczytać o podobnych powikłaniach po takim zabiegu. I tak nie wiem co dalej z tym zrobić, iść do jakiegoś lekarza w trybie pilnym czy czekać do poniedziałku i iść na konsultację do gabinetu. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Tomasz

Dzień dobry,

Najrozsądniej będzie udać się na wizytę kontrolną do lekarza, u którego miał Pan wykonywany zabieg.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska