Co jest powodem zamętu głowy i braku skupienia?

Witam. Od dawna szukam pomocy przy objawach, które uniemożliwiają mi normalne życie. Często mam dziwny zamęt w głowie, czuję się wtedy jakbym była na wpół przytomna, nogi czuję jak nie moje, jakby nie chciały mnie "słuchać". Od dwóch lat mam wrażenie przejeżdżania w różnych kierunkach płyt chodnikowych np. dwa rodzaje połączonych chodników (inny wzór, inny kąt ułożenie płytek) "przesuwają" się jak ruchome chodniki w dwie różne strony. Miałam TK głowy, badanie wzroku i TSH. Co to jest? Pomocy!

Dzień dobry, jeżeli wszystkie te badania wyszły dobrze warto zarejestrować się do lekarza psychiatry. Proszę też pomyśleć o psychoterapii. Trudno tak "na oko" postawić Pani diagnozę. Może się okazać, że są to zaburzenia lękowe, aczkolwiek nie koniecznie.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry. Jeżeli badania wykluczają przyczyny medyczne powstałych objawów, wskazane byłoby poszukanie źródeł ich powstawania w obszarze funkcjonowania psychologicznego, Nie wspomina Pani o tym, aby podjęła działania w tym kierunku, więc zakładam, że nic takiego nie miało miejsca. Dziwne to, ale uznam, ze niedopatrzenie, ze lekarz nie zasugerował Pani konsultacji psychologicznej. Cierpi Pani, jak pisze, od lat. Uważam, ze zupełnie niepotrzebnie. Techniki terapeutyczne pozwalają na skuteczne przeciwdziałanie podobnym objawom. Proszę niezwłocznie zwrócić się po pomoc do psychologa lub terapeuty i pozwolić sobie na odzyskanie równowagi. Powodzenia!