Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest przyczyną koszmarów sennych?

Witam. Jestem kobietą, mam 24 lata i od pewnego czasu mam sny, które po czasie się sprawdzają oraz odczuwam stres, strach, niepokój przed zdarzeniem (sytuacją) która zdarzy w ciągu kilku minut, godzin maksymalnie dnia. Co z tym zrobić? Co może być przyczyną? Czy to się jakoś leczy?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Dzień dobry, proszę się zastanowić czy nie przyjmuje Pani jakiś leków, które mają skutek uboczny w postaci koszmarów sennych. Z drugiej strony czasami intensywne życie, stres wywołują intensywne sny. Działają jak samospełniające się proroctwo. Proszę pomyśleć o jakiejś relaksacji i odpoczynku. Jeżeli to nie przyniesie efektu, warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może konieczne będą leki wyciszające. Proszę nie bagatelizować problemu gdyż zapewne takie sny, a później uczucia po przebudzeniu mogą zacząć wycofywać społecznie z powodu odczuwanego lęku.
Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy