Co jeszcze mogę zrobić z tymi częstymi infekcjami u dzieci?

Witam. Mam troje dzieci w tym niemowlę (3 miesiace?). Starsze dzieci prawie bez przerwy chorują. Bez przerwy to nie przenosnia- pomiędzy zapaleni oskrzeli a zapaleniem krtani i tchawicy u obydwu dzieci minęło 5 dni. Właśnie są leczeni na zapalenie krtani i tchawicy a mały od prawie 2 miesięcy ma swoje i katar. Od 1,5 tygodnia także kaszel. Długo oczekiwałam na wynik wymazu z nosa i otrzymaliśmy wynik: streptococcus pneumonie. Wrażliwy tylko na trimetoprim / sulfametoksazol. Nie można tego podać więc dostał zinnat którego niema w antybiogramie. Dziecko je, nie straciło sił, osłuchowo nic nie znaleziono. Proszę o pomoc , sugestie czy mogę jeszcze coś zrobić lub udać się do kogoś po pomoc?

Jeżeli dzieci chodzą do przedszkola to niestety nic Pani nie zrobi, można podawać entitis, ew. szczepić sezonowo p/grypie. Można też na pewien czas zrezygnować z przedszkola, dać im nabrać odporności