Co mam myśleć o tych dolegliwościach u 6-letniego syna?

Mam pytanie odnośnie badania dna oka u 6 letniego dziecka. Lekarz badając dno oka stwierdził zamazane naczynia krwionośne. Zlecił wizytę u neurologa, dostaliśmy skierowanie na rezonans. . Pojawiają się czasami u syna wymioty, podczas których boli go głowa, nigdy przed.

Podczas badania dna oka lekarz stwierdził prawdopodobnie zamazane granice tarczy nerwu wzrokowego-jest to często objaw schorzeń ośrodkowego układu nerwowego-dlatego dziecko zostało skierowane do neurologa.

Wydaje mi się,że Pani określenie"zamazane naczynia krwionośne" jest pomyłką.