Co mam robić, jak dziecko ma gorączkę i wymiotuje?

Dzien dobry chcialabym sie dowiedziec moj syn zjadl grysik wczoraj mleka od kroey i dzis rano dostal goracki 37,7 stopni i wymiotowal co mam zrobic ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani nawadniać dziecko doustnie (np.płynem z elektrolitami dostępnymi bez recepty w aptece) oraz udać się jak najszybciej na kontrolę do pediatry. Szczególnie jeśli jest to małe dziecko, ponieważ odwodnienie u małego dziecka spowodowane gorączką i wymiotami może być bardzo niebezpieczne.