Co mam zrobić z tym bolesnym nadgarstkiem?

Dzień dobry od ponad roku doskwiera mi ból prawego nadgarstka, nie mogę się podeprzeć, każda pozycja poza idealnie wyprostowanym nadgarskiem sprawia duży ból, nie jest możliwe doprowadzenie wygięcia dłoni do pozycji podobnej jak przy robieniu pompki, ból jest ogromny, kłujący. Rezonans nie wykazał żadnych nieprawidłowości, dodatkowo kilka miesięscy wczesniej zanim pojawił się ból nadgarstka, wystąpiła (nagle) narośl na środkowym palcu która według rezonansu jest 'owalnym guzkiem o wielkosci ok. 0,8x0,5x0,3cm' czasami sprawia ból, są dni kiedy nie boli, jednak ruchomosc palca jest ograniczona proszę o radę, moj ortopeda nie jest w stanie mi pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem reumatologiem lub fizjoterapeutą. Ból nadgarstka, o którym Pani pisze był już częściowo diagnozowany jednak niemożliwie było zastosowanie satysfakcjonującego leczenia. Dolegliwości bólowe utrzymują się w dalszym ciągu. Dodatkowo ma Pani zaburzenia ruchomości palca oraz nadgarstka. Ponadto pojawiła się narośl, która w badaniu rezonansem magnetycznym opisana jest jako owalny guzek. Możliwe, że konieczna będzie dalsza diagnostyka samej wyrośli, aby określić jaki ma ona charakter. Dodatkowo wskazane byłyby badania pod kątem chorób reumatologicznych. Jest możliwe, że problem który Panią dotyka ma związek ze stawami. Dlatego warto byłoby spotkać się z reumatologiem, który będzie w stanie stwierdzić jaki jest charakter tych zaburzeń i bólu. Możliwe, że zleci testy typowe dla tej dziedziny np. czynnik RF, przeciwciała ANA. Na podstawie wyników lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Niemniej jednak wizyta u fizjoterapeuty mogłaby już na tym etapie pomóc zwiększyć ruchomość nadgarstka oraz trochę zniwelować ból.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-nadgarstka-zespol-ciesni-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/nadgarstek-zlamanie-zwichniecie-zwyrodnienie-reumatyzm

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka

https://portal.abczdrowie.pl/lek-na-zwyrodnienie-stawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.