Co mogą oznaczać brunatne upławy w ciąży?

Jestem w 10 tyg ciąży wieczorem pojawiły się brunatne upławy a rano intensywnie czerwona krew z małymi skrzepami ( jednorazowo) do końca dnia były już tylko brunatne ślady a na następny dzień nic .Od 6 tyg biorę duphaston 2x1 . O czym to może świadczyć? Czy z dzieckiem wszystko w porządku ? Dodam że jest majówka więc udanie się do lekarza możliwe będzie za 2 dni .

Redakcja abcZdrowie

Witam, ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety – wymaga szczególnej troski oraz ostrożności. Każde podejrzane plamienie powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę, natomiast krwawienie jest podstawą do niezwłocznego udania się na izbę przyjęć. Niestety może być stanem bezpośredniego zagrożenia utratą ciąży i lepiej nie bagatelizować takich symptomów. Oceny, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku, może dokonać tylko ginekolog po przeprowadzeniu badania. Upławy i jednorazowe krwawienie mogą też świadczyć o infekcji lub nadżerce (występują wówczas właśnie brązowe upławy) i nie być niczym, co mogłoby zagrażać płodowi, jednak nie sposób tego ocenić. Inną przyczyną plamień na tak wczesnym etapie ciąży jest niedobór progesteronu, ale w Pani przypadku raczej można tę przyczynę wykluczyć z uwagi na fakt, że przyjmuje Pani Duphaston. W razie wątpliwości warto mieć pod ręką numer telefonu do ginekologa prowadzącego ciążę – czasami rozmowa telefoniczna może rozwiać wątpliwości. Więcej porad oraz sugestii odnośnie krwawienia w ciąży znajdzie Pani w naszym artykule, być może będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.