Co mogą oznaczać czerwone plamki na twarzy po wykonaniu mezoterapii?

10 dni temu miałam wykonaną mezoterapię igłową preparatem mesohyal. Jednak do dnia dzisiejszego wokół lewego oka i na skroni w miejscu podania preparatu mam takie czerwone wypukłe punkty (wygląda to jak zaraz po mezoterapii dawka preparatu) i jest twarde,ale przecież to juz tydzień i preparat powinnien się wchłonąć.Część "krost" była intensywnie czerwona,ale po zastosowaniu maści bedicort złagodniały .nie mam możliwości konsultacji z lekarzem ponieważ zabieg wykonywała kosmetyczka,która miała na to certyfikat,ale teraz wątpię w jej profesjonalizm ponieważ jej rada to microdermabrazje ,która nic nie pomogła .2smarowac maścią ichtiolową choć zmiany nie są zapalne czy też ropne.3 czekać na wchłonięcie lub rozpuścić preparat hialuronidazą.

Proszę pilnie udać się do lekarza, doświadczonego w leczeniu powikłań z zakresu medycyny estetycznej. Bez zbadania Pani nie można podjąć dalszych kroków, ale podane objawy są niepokojące.