Co mogą oznaczać takie dolegliwości u 22-latka?

Witam serdecznie, mam 22 lata. Od 5 dni mam uporczywy, a także męczący kaszel produktywny. Przy oddychaniu cały czas słuchać szmery, a także próbując złapać oddech odczuwam ,, łaskotanie " w klatce piersiowej. Kaszel nie daje mi spokoju. Także ( również od 5 dni) mam bardzo wysoką gorączkę ( wieczorami sięga nawet 40 stopni). Stosuję antybiotyk oraz również wszystkie możliwe leki na zbicie gorączki, jednak po chwilowym zbiciu, gorączka się odnawia ( szczególnie po godzinie 18, gdzie już wtedy oscyluje w granicach 40 stopni). Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie opisu dolegliwości nie można stwierdzić, co dokładnie Panu dolega. W tej sytuacji konieczny jest kontakt ze specjalistą. W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza medycyny rodzinnej lub internisty, którzy zlecą Panu potrzebne badania. Być może konieczne będzie wykonanie morfologii, aby sprawdzić Pana ogólny stan zdrowia. Jeżeli kaszel będzie się utrzymywał, lekarz może zlecić również prześwietlenie klatki piersiowej. O możliwych przyczynach kaszlu piszemy w jednym z artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

Takie dolegliwości jak uporczywy kaszel, szmery w klatce piersiowej i gorączka mogą być objawem m.in.. infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Wspomina Pan o wysokiej temperaturze, która cały czas się odnawia, dlatego tym bardziej nie należy odkładać wizyty u lekarza na późniejszy termin. Do tego czasu należy pamiętać o piciu dużej ilości płynów, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. W okresie letnim wskazanie jest wypicie ok. 2-3 litrów wody. O tym, jakie leczenie będzie konieczne w Pana przypadku zadecyduje lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i analizie wszystkich badań.

Warto sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-nasilajacy-sie-kaszel

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-grypy-uciazliwy-kaszel-wysoka-goraczka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierne-pocenie-sie-kaszel-i-wysoka-goraczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.