Co mogą oznaczać takie dolegliwości u 22-latki?

Witam. Mam 22 lata. Przez 2 lata liczyłam się na depresję. Przerwałam. Teraz mam dziwne lęki, że coś mi się stanie, że umrę. Mam wrażenie jakbym miała dostać zawału albo, że serce bije nie tak jak trzeba. Męczą mnie natrętne myśli. Jestem bardzo nerwowa i bardzo agresywna. Jestem na wszystko obojętna. Jestem apetyczna, nic mi się nie chce, szybko się męczę. Mam ciągle uczucie, że dzieje się coś złego że mną, szczególnie wieczorami, po kawie albo kiedy się denerwowałam na coś wcześniej. Mam wrażenie jakby to co mnie otacza było nierealne. Nie mogę się na niczym skupić, mam problemy z pamięcią, kiedy po coś idę zapominam po co szłam i muszę się zastanowić co chciałam. Mam dziwne uczucie ( pustki) w okolicach lewej piersi. Co mi może dolegać? Boję się, że dostanę z tego wszystkiego schizofrenii. Pomocy.

Witam! Przedstawiła Pani klasyczny obraz nerwicy. Proponuję konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego, ocenią poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, profil osobowości, podatność na sugestię itp. Po analizie uzyskanych wyników zaproponują odpowiednie postępowanie. Obawia się Pani schizofrenii, jednak uspokoję Panią, przy najcięższych psychozach jednym z podstawowych objawów jest brak poczucia choroby psychicznej. Zauważamy oczywiście, że coś niedobrego się dzieje, jednak przyczyny zazwyczaj szukamy w otoczeniu. "Siada" także wgląd w sprawę chorobową, widzimy zmiany w sposób swoisty - przekładamy to na dysfunkcje somatyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.