Zaburzenia świadomości u 19-letniej osoby

Witam, od pewnego czasu miewam bardzo dziwne odczucia, tzn. świat wydaje mi się obcy, dziwny, jakby we śnie. Mam wrażenie, że mówię nie na temat, nielogicznie. Że wszystko, co się wokół mnie dzieje jest tylko moją wyobraźnią. Boję się patrzeć przed siebie, ponieważ wywołuje to u mnie lęk, że tak się czuję... Boję się, że ludzie słyszą moje myśli, lecz logicznie wiem, że to nie możliwe. Boję się, że zachoruję na schizofrenie albo że już jestem chora. Co to może być Państwa zdaniem? Czy to TO?

Droga Pani! Niestety tak krótki opis nie pozwala na postawienie trafnej diagnozy, a samo zagadnienie wybiega poza ramy konsultacji online. Jedno jest pewne - coś się dzieje, co powoduje w Pani dyskomfort i lęk, a to już jest powód, aby zgłosić się do specjalisty celem sprawdzenia co to może być i jakie ma źródła. W związku z tym polecam udać się do psychologa i/lub lekarza psychiatry, który po rozmowie (wywiadzie klinicznym) będzie mógł postawić trafną diagnozę i zaproponować ewentualne metody leczenia. Tylko taką drogą otrzyma Pani odpowiedź na swoje pytanie "co to może być". Powodzenia.