Jak radzić sobie z zaburzeniami odżywiania u 19-letniej osoby?

mam pewien problem, boje się Wymiotow i nudnosci.Natomiast dzien w dzien czesto odczuwam mdłości, kazdy mowi że to głód i rzeczywiscie po jakims czasie mdlosciom zaczyna towarzyszyć głód, nie zawsze je mam, ale przez to je mi sie ciężej, mało tego od 3mcy boje się jeść bo w trakcie jedzenia wydaje mi się że mi nie dobrze i boje się że zwrócę podczas połykania. Czy takie mdlosci moga byc wynikiem zlej diety? Jem sam suchy prowiant.dowiedzialam sie ze to nerwica natrectw.Co ja mogę zrobić? :(

Dzień dobry. Trudności z zakresu zaburzeń odżywiania miewają swoje przyczyny w stanie psychicznym Pacjentów. Zachęcam Panią do umówienia się na wizytę do psychologa zajmującego się tym zagadnieniem. Zwykle też warto poprzedzić diagnostykę psychologiczną wizytą u lekarza internisty i skontrolowaniem ogólnego stanu zdrowia pod kątem niedoboru witamin i minerałów, zaburzeń hormonalnych itp. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Jeżeli na co dzień towarzyszy Pani stres i pojawiają się takie dolegliwości, o których Pani pisze, warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Prawdopodobnie najbardziej przydatne stanie się rozpoczęcie psychoterapii, gdzie odkryje Pani źródła i specyfikę obecnych trudności w zakresie odżywiania i lęków.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Proszę Pani,
Proszę natychmiast zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu dokładnie o symptomach - czyli o wymiotach, głodzie i jedzeniu. Również można rzeczywiście trochę zmienić jedzenie, w tym może pomóc dietetyczka, która ustali ile razy dziennie trzeba i co jeść (najlepiej 5 małych posiłków). Trzeba też jeść ciepłe zupy (gotować płatki na wodzie, na mleku, z przecierem pomidorowym, nieduże ilości - ale to tylko moje dywagacje - dietetyczka lub lekarz ustawią to lepiej). Proszę tych symptomów nie bagatelizować - to są bardzo poważne sprawy - dobrze też pójść na terapię psychologiczną.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl