Co mogą oznaczać tego typu objawy u 21-latki?

Dzień dobry mam 21 lat i w ostatnim czasie bóli mnie często głowa. Dzisiaj teraz czuję się słabo, ciśnienie jest okej to górne a jednak to dolne wynosi 99 i w dodatku mi zimno i brak apetytu. Nie wiem co to może oznaczać?
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Wskazane przez Panią objawy mogą wskazywać na wiele różnych chorób. Na początek najlepiej udać się do lekarza rodzinnego. W pytaniu nie ma informacji, czy w ostatnim czasie miała Pani robione jakieś badania laboratoryjne. Jeżeli nie, prawdopodobnie lekarz zleci wykonanie badań krwi, aby można było powiedzieć coś więcej na temat Pani ogólnego stanu zdrowia. W przypadku wykrycia jakichś nieprawidłowości lekarz skieruje Panią na leczenie specjalistyczne.

Takie dolegliwości, jak ból głowy, osłabienie, uczucie zimna czy brak apetytu często wskazują m.in. na anemię, której przyczyną może być np. niedobór żelaza w diecie. W jej przebiegu u pacjenta mogą pojawić się także poza wyżej wymienionymi objawami bladość skóry i szybsza męczliwość. Więcej na temat tej choroby piszemy w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do ich przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/anemia

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-anemii

Takie objawy mogą sygnalizować także różne infekcje. Zdarza się, że za ich powstanie odpowiadają także inne choroby np. cukrzyca albo schorzenia tarczycy. Być może warto byłoby zatem przebadać się również pod tym kątem. Proszę zatem nie zwlekać z wizytą u specjalisty, aby jak najszybciej rozpocząć diagnostykę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.