Co mogą znaczyć te problemy z nawiązywaniem silniejszych relacji?

Niedługo skończę 20 lat. Jestem dziewicą, nie byłam nigdy w związku i tak naprawę nie byłam nikim poważnie zainteresowana. Zdarzyły się 2 zauroczenia, oba bardzo nie poważne. W zasadzie nie warto o nich pisać. Odczuwam pociąg do mężczyzn, uważam sie za osobę heteroseksulną. Mój problem polega na tym, ze bardzo trudno mi nawiązać kontakt z płcią przeciwna na stopie romantycznej, co zaczyna mnie frustrować. Dodam że w pozostałych dziedzinach życia typu kariera, studia raczej sobie dobrze radze i uwazam sie za ambitna. W relacjach z koleżankami i kolegami łatwo nawiązuje znajonosci ale trudno mi je utrzymac. Czy w tym wieku to jeszcze normalne żeby miec takie problemy w nawiązywaniu kontaktów pomimo chęci?

Witam. 20 lat to mimo wszystko młody wiek i być może nie jest Pani jeszcze gotowa na poważną relację. Zastanawia mnie dlaczego wspomniała Pani o orientacji seksualnej? Brak gotowości do wejścia w związek i relację romantyczną nie musi mieć związku z orientacją. Nie ma Pani problemu z tworzeniem relacji ale z ich podtrzymywaniem. Może właśnie tego się Pani też obawia w odniesieniu do relacji z mężczyznami? Może boi się Pani zaangażować? Myślę, że to wszystko jest kwestią braku gotowości. Warto żeby dała sobie Pani czas. Pozdrawiam