Jak poradzić sobie z problemem w nawiązywaniu relacji?

Witam niedawno skończyłem 19 lat. Mam problemy z nawiązywaniem relacji, ponieważ nie czuje emocji. W mojej pracy mam duży kontakt z współpracownikami co dodatkowo mnie frustruje. Gdy w przerwie każdy rozmawia, śmieje się ja muszę udawać, że coś mnie bawi. To nie tak, że ja nie chce się integrować wręcz przeciwnie, chciał bym być taki szczęśliwy jak oni. Coraz bardziej mnie to męczy. Po powrocie do domu zamiast wyjść gdzieś ze znajomymi leżę i nic nie nie robię (czasem obejrzę jakiś film). Co ciekawę dalej czuję miłość z tą różnicą, że bardzo łatwo mi przychodzi I bardzo łatwo odchodzi. To również mnie męczy ponieważ jednego dnia mogę szczerze kochać jakąś osobę a drugiego może mi zupełnie nie zależeć i tak już zostaje, praktycznie nigdy uczucie nie wraca. Do tego dochodzi jeszcze zmienność nastroju oraz to, że bardzo łatwo się denerwuje. Czasem staje się wściekły przez nic nie znaczące rzeczy np. muzyka w radiu mi się nie podoba. To wszystko zaczęło się dosyć nagle kilka miesięcy temu. Wcześniej nie byłem jakimś ekstrawertykiem ale napewno nie odbiegałem tak bardzo od normy

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli zmiany nastąpiły nagle, warto się przyjrzeć przyczynie, zastanowić się z jakiego powodu zmieniło się Pana podejście do nawiązywania relacji.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka