Jak poradzić sobie z problemem erotyki?

Mam wielki problem z córką, ma 13 lat a ja znalazłam u niej jakieś erotyczne opowiadanie, zrobilam awanture a ona powiedziała mi że to dla żartu, wczoraj wkladalam jej spodnie do prania i znalazłam kolejne treści, powiedziałabym że to podchodzilo pod ostre porno, niewiem co mam robić,to chyba nienormalne żeby 13 latka pisała o gwaltach, k*tasach i seksie, co robić? Pomóżcie.

Witam, martwi się Pani o córkę. W okresie nastoletnim dzieci wykazują duże zainteresowanie tematami erotycznymi. Tematyka ta w dzisiejszych czasach przenika przez wiele dziedzin życia, jest łatwo dostępna. Przesyłam link do ciekawych artykułów: http://zwierciadlo.pl/psychologia/gdy-dziecko-ma-kontakt-z-pornografia lub
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96950,9715749,Jak_rozmawiac_z_dzieckiem_o_seksie_.html?disableRedirects=true
Proszę zastanowić się, ewentualnie zasięgnąć porady psychologa, jak może Pani rozmawiać z córką na temat seksu, co jest akceptowane, co nie. Na co zwracać uwagę dziecka, aby miała właściwy, a nie wypaczony obraz życia intymnego.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Szanowna Pani, sytuacja, którą Pani opisuje świadczy o tym, że Pani córka dojrzewania i zmaga się z różnymi wyzwaniami tego okresu. Od pani wspierającej i rozumiejącej postawy bardzo wiele zależy. Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji psychoterapeutycznej, która pomóc może w ustaleniu najlepszej strategii wychowawczej.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski