Co mogę jeść przy refluksie?

Cześć, chciałbym się zapytać o pewną rzecz odnośnie diety przy refluksie. Czytam na wielu stronach o różnych dietach przy tej chorobie, ale nigdy nie ma wyjaśnenia dlaczego nie można tego i tego jeść. Czasem jest naprzykład napisane, że spożywanie alkoholu powoduje rozluźnienie zwieracza przełyk/żołądek, ale następuje pytanie dlaczego? Tez mogę napisać, że np. Jedzenie awokado powoduje wyleczenie raka, bo zabija komórki nowotworowe. Jest to dla mnie bardzo ważne i byłbym szczęśliwy gdyby ktoś mi odpowiedział. Dlaczego produktów mocno przetworzonych powinno się nie spożywać, alkoholu, slodyczy, tłustego, gazowanego? Co w takim razie doradzacie? Prosilbym o dokładne wyjaśnienie przez specjalistę/tkę :)

Przyczyny refluksu są rożne i po dokładną diagnozę nalezy wybrac się do lekarza. Niezależnie od przyczyny refluksu należy spożywać żywność mozliwie jak najmniej przetworzoną, najlepiej rozdzielnie (produkty zbożowe i skrobiowe w innym posiłku niż mięso) - co ma za zadanie ułatwienie trawienia. Posiłki większe rano, im później tym mniejsze, do syta, ale bez przejadania się (również po to, by ułatwić trawienie) Dalej: woda i inne napoje powinny być pite między posiłkami, czyli nie popijamy posiłków. Warzywa najlepiej gotowane (zupy) . Warto też zwiekszyć wydzielanie soków żołądkowych przez zjadanie kwaśnych i gorzkich produktów, takich jak rukola, cytryna, grejpfrut, rzodkiewka. Unikanie produktów wysoko przetworzonych, piekarniczych, rzeczywiście potwierdzam. Są dla nas nienaturalne, powodują kłopoty z trawieniem, zaburzają równowagę kwasowo-zasadową. Alkohol jest ciężko strawny i podraznia sluzówkę. Tłuste, o ile nie jest to przetworzone tłusta wędlina, lecz porządny tłusty stek czy tłusta ryba - będzie ok, pod warunkiem, że będzie prawidłowa ilość soków trawiennych, czyli zaczynamy od rukoli, a potem może być stek. Zaczynamy od niewelkich ilości, stopniowo zwiększając. Chętnie wytłumaczę więcej szczegółów podczas konsultacji