Co mogę zrobić z tym stresem?

Witam. Mam 18 I ostatnimi czasy odczuwam ciągły stres, egzamin na prawo jazdy jest jedynym z nich. Dziś w dniu egzaminu temperatura w moim mieście utrzymywała się ok. 20°C. Cały dzień spędziłem niemalże na słońcu, a potem na dworze gdzie temperatura była trochę niższa i był wiatr. Odkąd wróciłem do domu zacząłem odczuwać bóle głowy w okolicach czoła, które przechodzą na środek głowy, zacząłem czuć się trochę nieswojo, również czuję jakby ból zatok. Moja mama mówi, że to jest stres, który zaczyna mnie opuszczać po zdanym egzaminie. Dodam jeszcze, że jestem osobą, która gdy zauważy spełniające się objawy jakieś choroby, to zaczyna panikować i wtedy myśli, że jest chora. Boję się, że może być to coś poważnego. Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli jest to napisane dość chaotycznie, ale jestem zaniepokojony.

Objawy stresu często mają charakter dolegliwości fizycznych, a ból głowy może być jednym z nich. Napisał Pan, że zwraca dużą uwagę na sygnały płynące z Pana ciała interpretując je jako potencjalnie zagrażające, co wzmaga Pana dyskomfort. Warto przyjrzeć się tym trudnościom ze specjalistą. Zachęcam rozważyć konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.