Co mogę zrobić żeby obniżyć poziom kinezy?

Otrzymałem wyniki z krwi, wszystkie enzymy były w normie z biochemii, poza CK które wyniosło 750, mam 32 lata i wcześniej nie miałem z niczym problemu, nie pije, nie pale,mam 184cm i ważę 91 kg, jeśli chodzi o odżywianie to jest średnio zdrowe, niedawno też miałem powiększona wątrobę i sledzione,ale bylem później na USG brzucha i wszystko i wątroba już zmalała, a sledzione była nie minimalnie powiększona i powiedziano mi że jest wszystko dobrze, mój tryb życia jest mocno intensywny jednak bo ciężko pracuje fizycznie, a oprócz tego trenuje w klubie piłkarskim i gram 2 mecze w weekend, dużo biegam i sporo jeżdżę na rowerze, dojeżdżam na nim do pracy i na treningi, mam sporo stresów, i niestety ale mam parę traumatycznych wydarzeń z przeszłości za sobą, ostatnio przez wysoki poziom kinezy keratynowej bolą mnie nogi, i odczuwam często zmęczenie, mój tata miał problemy z sercem za życia, co mogę zrobić aby obniżyć poziom kinezy?, proszę o pomoc bo ostatnio nie czuję się najlepiej,pozdrawiam

Dzień Dobry Panu :)

Dziękuję Panu za szczegółowe opisanie niepokojących Pana symptomów.

Z zaprezentowanej przez Pana relacji wnioskuję, że Pana nawykowy styl życia zbyt mocno eksploatuje Pana organizm.

Odnoszę takie wrażenie, że w sposób zbyt mechanistyczny/zadaniowy? traktuje Pan swój organizm, nie dając w ten sposób możliwości pełnej regeneracji (aktywność fizyczna/aktywność zawodowa).
Bo to jest tak, że organizm ludzki potrzebuje czasami nic nie robić, - jeśli jest zbyt dużo aktywności fizycznej, to dla równowagi wskazany jest odpoczynek skoncentrowany na tzw. "rzuceniu na luz", na zwolnieniu tempa życia, na pobyciu w ciszy, najlepiej wśród zieleni, okoliczności natury.
Zachęcam Pana do zaproszenia do swojej codziennej aktywności technik medytacyjnych/relaksacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi.

Warto byłoby rozważyć zwyczajne spotkanie z Psychologiem, celem przepracowania zasygnalizowanych przez Pana urazowych doświadczeń w przeszłości.
Jeśli miałby Pan życzenie takiej konsultacji, zapraszam Pana serdecznie do kontaktu online (via Skype).

Z życzeniami dla Pana jak najwięcej powodów do radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605