Co mógł znaczyć taki wzrost żelaza?

Dzień dobry, jestem po wynikach wszystkie wyszły prawidłowo, watrobowe też ale żelazo 270czyli dwukrotne przekroczenie normy. Czy to może być po spożyciu dzień wcześniej znacznej ilości borówek? Mam 39lat.

Witam. Spożycie borówek nie miało raczej wpływu na wynik. Konieczna jest pilna konsultacja lekarska oraz wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. Podwyższony poziom żelaza obserwujemy np. w niedokrwistości lub hemosyderozie.