Co mógł znaczyć ten dziwny okres?

Dostałam ostatnio okres. Lecz trwał 2 dni a był dziwny bardzo. W pierwszym dniu krwawienie jak normalnie w drugim dniu miesiączki zaś w drugim tak samo ale pod koniec dnia przestałam krwawić. W tym samym dniu odbyłam stosunek z partnerem. Czy może mieć to jakiś związek z tym? I co zrobić w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje wiele przyczyn zbyt skąpego okresu. Może on wynikać z zaburzeń hormonalnych, takich jak zespół policystycznych jajników czy podwyższone stężenie prolaktyny zwane hiperprolaktynemią.

Na zmianę charakteru miesiączkowania mógł również wpłynąć długotrwały stres, nadmierny wysiłek fizyczny, zaburzenia odżywiania lub przewlekłe zmęczenie. Przyczyn jest naprawdę wiele i należałoby je zweryfikować podczas wizyty lekarskiej. Jest to konieczne, aby poznać przyczynę i wykluczyć poważne schorzenia.

Jeśli zaś chodzi o odbyty przez Panią stosunek, to nie powinien on mieć wpływu na charakter miesiączkowania.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.