Co mogło być powodem tego zaczerwienienia i krost?

Witam, Po stosunku z moją dziewczyny która stosuje NuvaRing bez prezerwatywy wystąpiło u mnie zaczerwienienie żołędzia i pojawiły się delikatne krostki (przypominające podrażnienie). Przez trzy dni w zeszły weekend intensywnie odbywaliśmy stosunek. Nie odczuwam żadnego bólu, nie ma widocznej żadnej wydzieliny. Poza zaczerwienieniem nie występują żadne inne objawy. Czy przyczyną może być wskazany NuvaRing (jako że pierwszy raz mamy z nim styczność) czy tez zwykle podrażnienie? Myślałem także czy nie pojawiła się grzybica jednak podchodzimy oboje bardzo rygorystycznie do higieny osobistej, a także żaden biały nalot się nie pojawił.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety na podstawie samego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, z czego wynikają te dolegliwości w Pana przypadku. Najlepszym pomysłem będzie wizyta u dermatologa lub urologa.

Krostki na żołędziu mogą być wynikiem podrażnienia w trakcie stosunku, jak też innych poważniejszych infekcji o charakterze grzybiczym, wirusowym lub bakteryjnym. Jeżeli w najbliższym czasie zmiany nie znikną, a wręcz będą przybierać na sile lub zacznie doświadczać Pan dodatkowych dolegliwości, jak np. swędzenie czy pieczenie tych okolic proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza. Takich zmian skórnych nie należy lekceważyć, aby nie doprowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych.

Leczenie takiego problemu będzie uzależnione od rodzaju infekcji. Lekarz może zlecić m.in. stosowanie odmiejscowych preparatów i maści. Do czasu wizyty u specjalisty, proszę nie brać żadnych środków na własną rękę, aby nie pogorszyć sytuacji. Lepiej także na jakiś czas ograniczyć zbliżenia z partnerem do czasu wyjaśnienia tych dolegliwości.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułu dostępnego na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pan więcej szczegółowych informacji na podobny temat:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamki-na-penisie-najczestsze-przyczyny-i-leczenie

Warto także przeczytać, jak na pytania o podobnej tematyce odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krostki-na-penisie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krostki-i-zaczerwienienie-na-zoledziu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-wysypka-na-penisie-po-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.