Co mogło spowodować, że mam nieregularne miesiączki?

Witam. Miałam cykle regularne co do dnia -/ aż do kwietnia tego roku kiedy spóźnił mi się 5 dni. Testy ciążowe negatywne. W maju dwa dni przed przewidywaną miesiączką ból na dole brzucha- okres przyszedł dzień wcześniej niż w kwietniu. Ale zmartwiło mnie to, że pierwszy dzień okresu to było plamienie gdzie zazwyczaj zaczyna być tego sporo, drugi dzień obficie, a trzeciego już nic. ( Zawsze okres miałam 3 dni równo- dwa dni mocniej trzeci najmniej). To mnie najbardziej zmartwiło. I po okresie miewam delikatne bóle na dole brzucha. Zaczynam się niepokoić.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

różne są przyczyny zakłócenia cyklu miesiączkowego, może to być silny stres, mała ilość snu, przemęczenie, zmiany w wadze, intensywny wysiłek fizyczny, czy przebyta choroba. Bywa też tak, że przyczynę nieregularnego okresu stanowią zaburzenia hormonalne.

W Pani przypadku właściwe byłoby przeanalizowanie możliwych przyczyn oraz zwrócenie się do lekarza ginekologa i zgłoszenie mu zaobserwowanych zmian. Lekarzowi warto wspomnieć o intensywności krwawień oraz bolącym brzuchu.

Zapraszamy także do lektury poniżej wskazanych artykułów, które szerzej omawiają poruszony przez Panią problem:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/6-oznak-ze-z-twoim-okresem-jest-cos-nie-tak

https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan/3

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.