Co mogło sugerować to krwawienie w tym przypadku?

Witam, mam 18 lat, moja partnerka 17, uprawiamy seks od dawna, używamy prezerwatyw które są przez nas dobrze sprawdzane oraz pilnujemy aby podczas stosunku wszystko było z nimi w porządku. Oprócz tego że używam prezerwatyw dla bezpieczeństwa nie dochodzi do wytrysku we wnętrz partnerki. Ostatnim razem chciałem zadowolić partnerkę palcami, gdy skończyłem zauważyłem na palcach oraz łóżku sporo krwi, partnerka nie odczuwała żadnego bólu ani dyskomfortu, czym to mogło być spowodowane? Dzien później lekko bolał ją brzuch.Okres miała mieć tydzień później także to raczej nie to, minęło parę dni i okres ma mieć za około trzy dni. Wcześniej okres przeżywała ciężko i czuła że go dostanie dużo przed nim, tym razem nie odczuwa wcale żeby zaraz miał nadejść dziś bolała ją głowa. O co może chodzić czy jest szansa że to może być ciąża czy moze to jakiś inny problem. Jest czym się stresować czy nie? Prosiłbym o pomoc ponieważ jest to dla nas stresujace.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie podczas stosunku nie oznacza, że doszło do zapłodnienia.

Może być ono spowodowane uszkodzeniem mechanicznym związanym z brakiem nawilżenia skutkującego suchością pochwy. Związane jest to również z nieodpowiednio dobraną pozycją i brakiem gry wstępnej.

Inną przyczyną pojawienia się krwawienia bądź plamienia z pochwy podczas lub po stosunku są zmiany w obrębie szyjki macicy, na przykład nadżerki lub polipy szyjki macicy. Kolejną przyczyną są infekcje intymne bakteryjne albo grzybicze, które powodują również inne objawy, takie jak swędzenie lub pieczenie okolic intymnych, upławy bądź bóle brzucha.

Najlepiej, gdyby partnerka udała się do ginekologa i wykonała podstawowe badania, które mogłyby wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem poruszającym ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-podczas-stosunku-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.