Co może być powodem zgrzytania zębami podczas snu?

Od dwóch trzech nocy zgrzytam a raczej trzaskam zębami podczas snu. Nigdy w przeszłości mi się to nie zdarzało. Inny fakt jest taki że jestem kilka dni po operacji nogi (usunięcie zespolenia czyli gwoździa i śrub po złamaniu nogi trzy lata temu). Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy i czy jeden fakt z drugim może mieć powiązanie ? Czy jest szansa że to chwilowa niedogodność ?

Dzień dobry, problem proszę zgłosić stomatologowi. Można podać botox w żwacze. Bardzo często przyczyną bruksizmu jest stres.

Pozdrawiam serdecznie