Co może być przyczyną problemu ze snem?

Co może być przyczyną problemu ze snem? Raz mogę nie spać całą noc i czuć się wypoczęta a niekiedy przespać całą noc oraz dzień i być niemal nie przytomna.

Witam, myślę że to nie są jakieś zmiany chorobowe, szczególnie, że jak rozumiem nie zdażaję się zbyt często.
Przyczyną może być gospodarka hormonalna np zależna od
cyklu, pożywienie i stres.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Zaburzenia snu mogą mieć wiele przyczyn, medycznych i psychologicznych. Zachęcam Panią do zrobienia badań kontrolnych. Może Pani trudności wynikają z chwilowego niedoboru witamin i składników mineralnych. W Pani wieku przyczyną może być także faza rozwoju czyli okres dojrzewania. Jest on intensywnym czasem zmian hormonalnych i mentalnych. Stanowi to duże obciążenie dla organizmu. Może warto też skorzystać z doraźnej pomocy psychologa, który szczegółowo omówi z Panią te kwestie. Pozdrawiam serdecznie.