Co może być przyczyna silnych dolegliwości w podbrzuszu obejmujące okolice nerek?
Moje pytanie zadane drugi raz zostalo odrzucone a na pierwsze nie otrzymalam odpowiedzi. Zatem prosze po raz trzeci o pomoc co moze byc przyczyna silnych dolegliwosci w podbrzuszu obejmujace okolice nerek ,kregoslupa sciagaja jakby w dol brzuch powiekszony.pojawiaja sie czesciej w nocy ale w dniu rowniez. Mam przy tym czestomocz,ogolne oslabienie nudnosci ,kolatanie serca skoki podwyzszonego cisnienia ostatnio 200/100 Bole ok 2lat z przerwami. Po antybiotyku cipronex troche ustepuja ale nie przemijaja No-spa nie pomaga.Bardzo cierpie . USG prawidlowe :oceniono zaleganie moczu po mikcji po jednokrotnej objetosc zalegajacego moczu wynosi ok125mlpo 5-krotnej 41mlobraz wskazuje na utrudnione oproznianie pecherza moczowego.skierowanie pilne do urologa termin2019r.Jestem osoba niepelnosprawna.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Dobrze jeśliby zbadał panią urolog. Może pani wykonać badanie ogólne moczu z posiewem bakteriologicznym, badania z krwi: kreatynina, sód, potas, wapń, OB/CRP, glukozę na czczo, lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, triglicerydy), ALT, AST, ALP, amylaza - jest to diagnostyka ukierunkowana na zaburzenia funkcji nerek, zakażenie układu moczowego i podstawowe choroby internistyczne. Obligatoryjnie należy wykonać pomiar ciśnienia krwi i EKG. Sugeruję udać się również do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia lub diagnostyki do czasu wizyty u specjalisty.