Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyna spóźniania się okresu?

Dzień dobry. Zawsze miałam cykl regularny, natomiast teraz okres spóźnia mi się już tydzień (powinnam dostać go ok. 09.01, a stosunek był 02.01). Mam niedoczynnosc tarczycy i biorę także leki na nadciśnienie - Letrox i Betaloc ZOK. Zrobiłam testy ciążowe i wyszły negatywne Co może być przyczyna spóźniania się okresu?
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test ciążowy?

Dzień dobry,

aby całkowicie wykluczyć ciąże należy zrobić testy z krwi. Innych przyczyn braku okresu może być wiele np. niewłaściwa dieta, stres, zbyt duża aktywność fizyczna, zmęczenie, przepracowanie, brak snu.

Jako dietetyk mogę doradzić w sprawie diety. Przy niepełnowartościowej, zbyt niskokalorycznej diecie często występują zaburzenia hormonalne. Ponadto przy niedoczynności tarczycy również jest wymagany indywidualny jadłospis. Nie powinna Pani bowiem zjadać produktów ograniczających wchłanianie jodu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyn spóźniania się okresu może być wiele, niestety na podstawie opisu, który Pani dołącza, nie sposób zdiagnozować problemu. Niemniej niewykluczone, że powinna Pani niezwłocznie sprawdzić poziom TSH oraz ewentualnie pozostałych hormonów tarczycowych – niedoczynność tarczycy, zwłaszcza gdy jest nieleczona lub dawki są niewłaściwie dobrane, może powodować zaburzenia miesiączkowania.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Proszę zwrócić się do endokrynologa bądź internisty i wykonać morfologię krwi z oznaczeniem TSH, a jeżeli to nie przyniesie odpowiedzi na nurtujące Panią pytanie to warto zgłosić się do ginekologa, by wykluczyć choroby narządu rodnego bądź zaburzenia hormonalne niezwiązane z tarczycą.

Być może także ten artykuł Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy