Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną tak długotrwałego wypadania włosów?

Mam 23 lata. Zawsze miałam piękne, długie i zdrowe włosy. Od roku czasu mam poważny problem. Nie potrafię poradzić sobie z wypadaniem włosów. Odwiedziłam dwóch bardzo dobrych i bardzo znanych dermatologów. Bezskutecznie. Badania krwi pod kątem tarczycy i anemii nic niepokojącego nie wskazały. Z punktu widzenia dermatologów skóra głowy jest zdrowa. Zalecono mi stosowanie środków androgenowych i masek na włosy z witaminami a+e. Zaczynam powoli panikować, gdyż nie widzie żeby włosy odrastały, a ciągle jest ich mniej. Rok temu miałam sporo nerwów, więc tłumaczyłam się tym. Jednak teraz żyje spokojnie, może niekiedy jestem przemęczona, ale dbam o zdrowe odżywianie i uzupełnianie organizmowi takich minerałów jak magnez, żelazo, potas. Proszę o jakaś podpowiedź, gdyż cały czas przebywam teraz za granicą i nie mogę sobie pozwolić na kolejny wyjazd do Polski i odwiedzenie kolejnego dermatologa.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Witam serdecznie,
Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele, co więcej  nie zawsze udaje się ustalić przyczynę dolegliwości. Jeżeli odwiedziła Pani dwóch bardzo dobrych dermatologów to najlepszym rozwiązaniem będzie kontynuacja terapii. Czasami na efekty leczenia trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Jak najbardziej proszę utrzymać zdrowy styl życia, to bardzo również ważny element terapii.
Jeżeli zażywa Pani jakieś leki, nawet te dostępne bez recepty, proszę uważnie przeczytać ulotkę pod kątem efektów niepożądanych.
Jeżeli nie był wykonany trichogram to warto rozważyć jego wykonanie. Zajmują się tym niektórzy dermatolodzy.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy