Co może być przyczyną takiej małomówności?

Witam! Od dzieciństwa do teraz jestem małomówna. Uciekłam od rozmowy z mamą i siostrą bo często źle się czuję przy rozmowie. Bardzo nie lubię rozmawiać z moją matką i nawet z siostrą. Ja lubię sama bo lepiej się czuję. Jestem samolubna. Mam problem z emocjami przy rozmowie. Nie lubię rozmawiać o przykrych sprawach bo mogę płakać. Ale nie zawsze. Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedź

Witam,
przyczyną małomówności Pani w obecności mamy i siostry mogą być różne czynniki wynikające z interakcji pomiędzy poszczególnymi elementami systemu, zgodnie z procesem socjalizacji, zbyt mało danych Pani podaje, wskazana jest konsultacja psychologiczna i szczegółowa diagnostyka, w celu uzyskania pełnej odpowiedzi na nurtujące Panią pytania?
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś